O nás

Sme hudobná skupina, ktorá pochádza zo Spiša, priamo z pod Spišského Hradu, z regiónu bohatého na folklór, tradície a ľudové zvyky, ktoré sa snažíme pretaviť aj do nášho účinkovania a vystupovania na rôznych kultúrnych a spoločenských akciách.

Hudobná skupina TENDER vznikla približne v roku 1999. V priebehu svojho pôsobenia vystriedala niekoľko členov, zároveň odohrala množstvo akcii a nazbierala množstvo skúseností. Na hudobnom trhu jej meno nie je neznámym pojmom, môžeme ju zaradiť medzi hudobné stálice v spišskom a šarišskom regióne.

V súčasnosti tvoria kapelu traja členovia : Lukáš, Marek a Jany. Hudobná skupina TENDER pôsobí pri rôznych príležitostiach ako sú svadby, plesy, tanečné zábavy, stužkové slávnosti, firemné akcie a rodinné oslavy. Naším cieľom je zabávať všetkých ľudí rôznych vekových kategórií.

Ponúkame kvalitnú hudobnú produkciu a prepracované aranžmány skladieb. Repertoár je pomerne dosť rozsiahly. V našom podaní sa môžete zabaviť na ľudové pesničky, ale aj známe československé i zahraničné hity.
Hráme ľudové piesne (spišské, šarišské, rusínske, slovenské, cigánske …), ale aj skladby domácich či zahraničných interpretov, piesne z repete ..

Na svadobných hostinách hráme :

  • pri „odpytovaní, odobierke“
  • počas svadobného sprievodu cestou do kostola
  • okolo svadobných stolov

Tešíme sa na spoločné okamihy s vami!

Lukáš

Jany

Marek